Arbuzy - dlaczego warto je jeść?

Arbuzy - dlaczego warto je jeść?

Redakcja

2016-12-19

brak komentarzy

Okazuje się, że arbuz to bogactwo zdrowia. Posiada witaminy, sole mineralne i inne substancje odżywcze, okazuje się przy tym małokaloryczny. Świetnie gasi pragnienie, ale nie wyłącznie. Poniżej 3 przyczyny, dla których powinniśmy spożyć arbuzy.

Dba o kondycję włosów i skóry

Witaminy A i C są potrzebne dla dobrej kondycji skóry. Witamina C bierze udział w wytwarzaniu włókien kolagenowych - białka, które powoduje, że cera jest jędrna i elastyczna, a włosy silne i błyszczące. Z kolei witamina A natłuszcza cerę i przytrzymuje w niej wodę. W ten sposób prezentuje się zdrowo i młodo. Bez witaminy A będzie sucha i łuszcząca. Także likopen i beta karoten posiadają zbawienny wpływ na cerę. Pomagają ją ustrzec bezpośrednio przed poparzeniami. 

Przeciwdziała rozwojowi raka

O tym, że likopen, występujący również w arbuzach, posiada właściwości pozwalające ustrzec się bezpośrednio przed rakiem, wiadomo nie od dziś. Jednak badacze z Pakistanu i Chin postanowili upewnić się, na które typy raka działa ta substancja. Okazuje się, że najlepiej broni bezpośrednio przed guzami nowotworowymi układu trawiennego. Redukuje on niebezpieczeństwo zachorowania poprzez spadek poziomu insulinopodobnego czynnika rozwoju, białka zaangażowanego w rozbicie chorej komórki.

Polepsza pracę układu pokarmowego

Choć składa się prawie w całości z wody, polepsza pracę układu pokarmowego. Jak to możliwe? To dzięki olbrzymiej obecności włókna pokarmowego, które przyspiesza pracę jelita, stabilizuje defekacje, wspiera detoksykację ciała.

Z kolei cytrulina może pomóc zwolennikom aktywności - redukuje ból tkanki mięśniowej po ćwiczeniach. Poświadczają to analizy wykonane w Hiszpanii. Trzem grupom zawodników podano sok z arbuza, cytrulinę pomieszaną z takim napojem i samą cytrulinę. Ci rywale, którzy pili sok z arbuza i sok pomieszany z cytruliną, czuli niewielki ból w mięśniach po intensywnej pracy, a ich serce szybciej odzyskiwało odpowiedni rytm.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 170 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDietaKuchnia