Czy zielona kawa odchudza? Poznaj napoje, które przybliżą Cię do wymarzonej sylwetki!

Czy zielona kawa odchudza? Poznaj napoje, które przybliżą Cię do wymarzonej sylwetki!

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Dieta kosztuje wiele wyrzeczeń – z niektórych produktów musimy całkowicie zrezygnować, inne z kolei sukcesywnie ograniczać. Zasad odchudzania jest tyle, że niejedną osobę może przyprawić o zawrót głowy. Co zatem powinniśmy włączyć do swoje diety, by nasz organizm pracował szybciej i wydajniej? Napoje!

Kawa

Poranna „mała czarna” to nieodłączny element dnia tysięcy ludzi. Kawa przeżywa prawdziwy renesans! Co szczególnie przekonuje do jej spożycia? Przede wszystkim smak i aromat, a także energetyczne właściwości kofeiny. Warto wiedzieć, że napój pobudza pracę mięśnia sercowego i oddziałuje na układ nerwowy. Wpływa także na metabolizm, przyspiesza jego pracę nawet na 8 godzin, co ułatwia odchudzanie. Oczywiście, należy zachować umiar! 

Szczególnie rekomendowana jest zielona kawa. Prawdziwi kawosze mogą być jednak być zniechęceni jej smakiem. Pomimo, że pochodzi od naturalnych ziaren kawowca, nie były one nigdy poddane obróbce termicznej. To sprawia, że zielony napar zachowuje tyle odchudzających właściwości. Każde ziarenko to bogactwo kwasu chlorogenowego, który w głównej mierze jest odpowiedzialny za utratę wagi. Rzutuje także na zmniejszenie apetytu, obniżenie poziomu cukru we krwi oraz spowolnienie wchłaniania glukozy. Nie można zapomnieć o jego antybakteryjnym i antywirusowym działaniu. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się nadprogramowych kilogramów, ale również oczyścimy organizm z toksyn.

Woda z cytryną

Regularne picie wody jest polecane przez wszystkich dietetyków, którzy rekomendują spożycie co najmniej 1,5 litra dziennie. Dlaczego ta praktyka jest tak istotna? Woda skutecznie nawadnia organizmu, jest składnikiem komórek oraz tkanek, więc ułatwia transport składników odżywczych oraz ich trawienie. Jednocześnie, przyczynia się do neutralizacji toksyn. Najlepszą opcją jest wybór wody niegazowanej z dodatkiem magnezu, żelaza, wapnia. Dietetycy nie polecają wód smakowych ze sztucznymi substancjami słodzącymi.

Zielona herbata

Sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami jest także zielona herbata. Powoduje wydzielanie soków żołądkowych, które ułatwiają procesy trawienne. Napar z zielonej herbaty łagodzi uczucie przejedzenia, działa moczopędnie, a to z kolei przyczynia się do neutralizacji toksyn z organizmu.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 206 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDieta