Dlaczego nie mogę schudnąć?

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Redakcja

2016-09-13

1 komentarz

Problem ze zgubieniem zbędnych kilogramów może wynikać z paru przyczyn. Jednym z powodów, z których mimo biegu dziewczyna nie może zrzucić wagę może być fakt, iż zazwyczaj jak rozpoczynamy biegać swobodnie zwiększamy ilość konsumowanego spożywania. W sytuacji, w której wprowadzamy dodatkową aktywność, przyspiesza wydatek energetyczny, a nasz organizm domaga się większej podaży substancji dodających energii. To jest ekologiczna odpowiedź żołądka na fizyczny następująca samoistnie. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z faktu, iż konsumujemy odrobinę więcej posiłków niż zazwyczaj lub wprost pozwalamy sobie na wyższe spożycie tłumacząc się bezpośrednio przed samym sobą, iż możemy sobie pozwolić na dużo więcej, skoro biegamy. 

Czytaj także: Tłuste jedzenie też odchudza!

Jesz za mało

Przyczyną braku spadku masy może okazać się także paradoksalnie również spożycie nazbyt niewielkiej ilości kcal w stosunku wydatku energetycznego przez znacznie dłuższy okres czasu. Taki długookresowy deficyt energetyczny doprowadza przecież zazwyczaj do spadku poziomu trawienia spoczynkowego oraz wprowadzenia organizmu niejako w etap „zagrożenia”, w którym będzie on robił to, by nie ulec dalszemu spadkowi wagi w dowolnej możliwej sytuacji odkładając zapasy energii w formie tłuszczowej. W takiej sytuacji zazwyczaj trzeba zmodyfikować skład pokarmów na zdecydowanie bardziej zbilansowany, co czasem pozwala wypracowanie dalszego spadku wagi. Dzięki temu podkręcisz metabolizm.

Postaw na rozsądek

Brak spadku wagi wyjaśnia się także tym, iż dużo pań stawia bezpośrednio przed sobą cele, które są nierealne do zdobycia. Nie zapominajmy, iż rzadko gdy waga jest stała przez całe życie oraz znaczna część kobiet nie będzie dysponowała wagi z okresu studiów czy młodości, a dążenia do niej są zazwyczaj nierealne. Prowokuje to wrażenie frustracji, co jedynie pogłębia problem. Trzeba w owych okolicznościach postawić sobie realne cele, a waga, jeśli ma zejść to zejdzie.

Czytaj także: Oczyszczanie organizmu z toksyn: 3 domowe sposoby

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 228 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

gabrielakwiecien87

2016-10-24 23:38:17


ja jestem mistrzynią nierealnych celów:)

Odchudzanie