Efektywna walka z nadwagą? Najlepiej latem!

Efektywna walka z nadwagą? Najlepiej latem!

Redakcja

2016-08-28

brak komentarzy

Gorące miesiące zachęcają nas do modyfikacji w zakresie żywienia, mamy dużo więcej czasu dla siebie, poza tym letnia garderoba inspiruje do stawienia czoła zbędnym kilogramom. Z jakiego powodu dietę w tym okresie określa się jako „najlepszą”? Dowiedz się i weź sprawy w swoje ręce!

Wyeliminuj nadprogramowe kilogramy - radzimy od czego dobrze zacząć wakacyjne zrzucanie nadwagi. W okresie letnim w naszych ciałach naturalnie przyspiesza przemiana materii. Przestajemy kumulować i gromadzić tkankę tłuszczową, zatem jest to najdogodniejszy moment na podjęcie decyzji o odchudzaniu. Matka Natura funkcjonuje na naszą korzyść.

Bogactwo warzyw i lekkostrawnych owoców pozwoli uatrakcyjnić jadłospis i ustrzec się przed rutyną. Na naszą korzyść działa także wysoka temperatura otoczenia - w upał znaczna część z nas odczuwa niewielki głód. Zrób z tego faktu użytek i rozpocznij własne wakacyjne odchudzanie! Warzywa, które możemy spożywać w zasadzie bez wyrzutów sumienia (z wyjątkiem kartofli, które pływają w masełku) pozwalają zastąpić kasze, makarony, ryż (również w zupach) i świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie dań mięsnych oraz rybnych.

Dowiedz się też, których przekąsek unikać i dlaczego.

W czasie trwania diety odchudzającej można spożywać także świeże owoce – ale rozsądnie. Lekkie – truskawki, maliny, porzeczki, morele, brzoskwinie, arbuzy – do pół kg na dzień. Natomiast uważać musimy na białe i czerwone winogrona, czereśnie oraz banany – nie powinniśmy jeść ich w ilościach większych niż 200g na dzień. W okresie letnim odzywa się w nas naturalne dążenie do aktywności, zwłaszcza na łonie natury. Rowerowe wyprawy, przechadzki, nordic walking, pływanie – nie tylko stymulują metabolizm, wpływają na redukcję kalorii, ale również uruchamiają wytwarzanie endorfin w mózgu, które polepszają samopoczucie.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 227 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieZdrowieSport