Właściwości komosy ryżowej

Właściwości komosy ryżowej

Redakcja

2017-08-03

brak komentarzy

Komosa ryżowa, czyli quinoa lub ryż peruwiański, to pseudozboże, tzn. roślina, która wytwarza bogate w skrobię nasiona, lecz tak naprawdę nie okazuje się zbożem. Jej cechy a także składników odżywcze od wieków znajdują się cenione w Ameryce Południowej, skąd wywodzi się. Nazywana okazuje się tam "świętym zbożem Inków”, "złotym ziarnem Inków" a także „matką zbóż”.

Niedziwne - quinoa okazuje się bogactwem pełnowartościowego białka, prawidłowych kwasów tłuszczowych, wielu witamin a także minerałów. Posiada także saponiny, dzięki którym może wykazywać właściwości przeciwalergiczne, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne przeciwwirusowe a także immunostymulujące. Dodatkowo nasiona komosy posiadają niesamowicie dużą ilość flawonoidów (spośród których dominują kwercetyna a także kampferol). Ponieważ quinoa ma cechy przeciwutleniające. Trzeba zaznaczyć, że standardowe zboża w ogóle nie posiadają flawonoidów, co na ich tle czyni komosę ryżową niezwykłą.

Komosa ryżowa okazuje się spokrewniona z polską komosą białą (lebiodą) a także komosą wielonasienną. Teraz, poza Ameryką Południową, quinoa hodowana okazuje się w USA, Indiach, Kanadzie i na Wyspach Brytyjskich.

Komosa ryżowa (quinoa) bogactwem pełnowartościowego białka

Włókno pokarmowe komosy ryżowej jako jedno z wielu polikondensatów pochodzenia roślinnego posiada wszelkie aminokwasy egzogenne, co to oznacza takie, które nie znajdują się syntetyzowane wewnątrz organizmu a także muszą posiadać dostarczane wraz z jedzeniem - przekonują uczeni z Zakładu Bromatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tradycyjne zboża znajdują się ubogie w owe aminokwasy. Co więcej zawartość danych w białka w komosie ryżowej okazuje się bardzo wysoka.

Ponieważ quinoa może posiadać wariantem na rzecz białka odzwierzęcego a także odnaleźć się w diecie wegetarian, oraz użytkowników, którzy z powodów dla zdrowia muszą zredukować jedzenie obfitego w bezwartościowe nasycone kwasy tłuszczowe mięsa.

Komosa ryżowa (quinoa) może przeciwdziałać miażdżycy

Ziarna komosy ryżowej znajdują się bogate w nienasycone tłuszcze, zwłaszcza w kwas linolenowy, oleinowy a także linolowy. Ich picie wpływa do obniżenia poziomu cholesterolu, redukuje ryzyko miażdżycy a także innych schorzeń układu naczyniowego.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 173 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDietaKuchnia