Trening obwodowy – krótki poradnik

Trening obwodowy – krótki poradnik

Redakcja

2016-07-26

brak komentarzy

Chcesz osiągnąć w krótkim czasie szczupłą sylwetkę i doskonałą kondycję? Wybierz trening obwodowy! To jeden z najchętniej wybieranych systemów ćwiczeń, idealny dla osób zdeterminowanych, pragnących uzyskać błyskawiczne efekty.

Na czym polega trening?
Serie 10-15 ćwiczeń (obwód) następują po sobie jedna po drugiej. Po kolei trenowane są poszczególnie partie mięśni, np. nogi, ręce, brzuch, plecy. Nie ma tu czasu na odpoczynek. Następuje on dopiero po wykonaniu pełnego obwodu. W pierwszym tygodniu treningu wykonuje się po jednym obwodzie, a następnie wraz z każdym następnym tygodniem dodaje się kolejny obwód. Po tygodniu, w którym ćwiczyliśmy po 4 obwody dodajemy do treningu „utrudnienia” – zwiększamy tempo ćwiczeń, włączamy do ćwiczeń obciążenie itp. Więcej informacji o trenerach personalnych, którzy poprowadzą Cię przez ten intensywny trening, znajdziesz TUTAJ.

Jak ułożyć trening?
Obwód to przede wszystkim różnorodne ćwiczenia. Warto wybrać jeden, stały zestaw, który będziemy powtarzać bez zastanowienia – liczy się szybkość i intensywność. Aby ułatwić zapamiętanie całego treningu możesz zacząć od ćwiczeń na dolne partie mięśni: łydki, uda, biodra. Następnie skoncentruj się na ćwiczeniach górnych partii ciała (brzuch, klatka piersiowa, plecy, ramiona, bicepsy, tricepsy, kark). Możesz również znaleźć trenera personalnego na stronie LepszyTrener.pl i powierzyć mu ułożenie indywidualnego planu ćwiczeń.

Efekty płynące z treningu obwodowego
Ćwiczenia wykonywane w tzw. obwodach mogą spełnić oczekiwania każdego. W zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć – schudnąć lub zwiększyć masę mięśniową – jest on w zasięgu ręki. Obwody z krótszym czasem na odpoczynek i z elementami treningu cardio pozwolą wymodelować sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy, natomiast ćwiczenia z obciążeniem rozwiną masę mięśniową.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 168 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport