Zalety treningu personalnego

Zalety treningu personalnego

Redakcja

2016-07-26

brak komentarzy

Pragniesz zrzucić zbędne kilogramy, rozbudować swoją rzeźbę, a może w końcu wypracować figurę modelki? Rozważ trening personalny. Pozwoli Ci szybciej osiągnąć zamierzony cel. Jesteś gotowy podjąć takie wyzwanie? Najpierw sprawdź, z jakimi korzyściami wiąże się współpraca sam na sam z trenerem.

Indywidualny plan

Trening personalny bazuje na indywidualnym planie dostosowanym do konkretnego zawodnika. Tutaj wszystkie błędy podczas wykonywania ćwiczenia są wychwytywane, co niekiedy jest niemożliwe w trakcie ćwiczeń grupowych. Podczas indywidualnego treningu, instruktor ma możliwość kontrolowania ruchów, a przede wszystkim tempa ich wykonywania. Jednocześnie jest to jeden z minusów ćwiczeń w grupie – niekiedy są realizowane dla nas zbyt wolno, innym razem zbyt szybko. Indywidualny plan treningowy przekłada się także na efektywność. Osiągnięcie celu nigdy nie było łatwiejsze!

Bieżąca reakcja

Trener personalny na bieżąco reaguje na zmiany naszego organizmu. Jest to całkowite przeciwieństwo ćwiczeń w grupie, które muszą uwzględniać uśrednione predyspozycje uczestniczek. Jednocześnie trener personalny może zmniejszyć intensywność naszych ćwiczeń w momencie, gdy mamy gorszy dzień (a kto go nie ma?) bądź zwiększyć, gdy mamy więcej niespożytej jeszcze energii. W tym momencie znowu wkrada nam się efektywność do zalet.

Motywacja

Bez motywacji nie jesteśmy w stanie osiągnąć celu, dlatego treningi personalne są szczególnie rekomendowane dla tych, którzy są na bakier z motywacją. Powód może wydawać się błahy na pierwszy rzut oka – w końcu osoby zapisujące się na zajęcia grupowe obiecują uczestnictwo. Doświadczenie jednak mówi, że równie często pojawia się rezygnacja. Trener personalny chętnie posłuży swoją pomocą i radą, sprawiając, że w trudniejszym momencie po prostu nie odpuścimy.

Gdzie szukać?

Jak znaleźć najlepszego trenera, który nas wtajemniczy w tajniki wymagających dyscyplin sportowych? Jak dopasować zajęcia do naszego indywidualnego planu dnia? Wystarczy wejść na stronę internetową www.lepszytrener.pl i wybrać dyscyplinę sportową, którą jesteśmy zainteresowani, a następnie trenera, który będzie w interesującej nas lokalizacji. Prawda, że proste?


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport