Cera naczynkowa leczenie laserem

Cera naczynkowa leczenie laserem

Redakcja

2017-02-12

brak komentarzy

Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy okazuje się obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów realizowanych w gabinetach medycyny estetycznej, bo coraz więcej użytkowników zmaga się z tzw. pajączkami a także nawracającym rumieniem.

Jeżeli nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na twarzy stale się powiększa, a pieczenie cery okazuje się coraz zdecydowanie bardziej intensywne, oznacza to, że zaleca się zrobić użytek z serii zabiegów zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy.Zamykanie rozszerzonych naczynek to dość znany wszystkim zabieg. Zobacz, co zatem powinnaś o nim przyswoić, jeżeli twoim kłopotem okazują się pękające naczynka.

Zamykanie naczynek - bezpośrednio przed zabiegiem

Przed zabiegiem specjalista medycyny estetycznej ocenia, z jakimi zmianami zmaga się pacjent, tzn. jak głęboko są naczynka a także jaka okazuje się ich ilość. Na owej bazie dobiera zbilansowaną długości fali, która będzie emitowana przez laser lub przez elektrodę. trzeba mieć na uwadze, że przynajmniej 2 tygodnie bezpośrednio przed zabiegiem nie można przyjmować ziół fotouczulających i medykamentów z kwasem salicylowym. 

Zamykanie rozszerzonych naczynek - "laser" IPL

Laser IPL to potoczne określenie urządzenia, które umożliwia zamykanie naczynek z wykorzystaniem siły świetlnej. Metoda ta okazuje się przeznaczona na rzecz wszystkich, którzy zmagają się z widocznymi gołym okiem "pajączkami". Rozszerzone naczynka okazują się zamykane przy użyciu ruchomej głowicy, która emituje światło o ustalonej częstości. W trakcie zabiegu dochodzi do czynności fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, a więc czerwony barwnik krwi. W następnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w siłę cieplną. Pod jej wpływem woda, która jest w tkance, zostaje odparowana, a powłoki naczynka wysuszają się a także obumierają. Po zabiegu skóra okazuje się lekko zaczerwieniona.

Cena za 1 zabieg to ok. 400 zł (policzki), a nawet 1000 zł (cała twarz). Zabiegi musimy powtarzać zależnie do ilości naczynek, które zaleca się usunąć. Zabieg laserem IPL można robić tylko u użytkowników o dość jasnej cerze, bo światło lasera wchodzi w reakcję ze sprawdzonym barwnikiem cery, a więc melaniną. Na skórze o ciemnej karnacji laser może wywoływać przebarwienia.

Zamykanie rozszerzonych naczynek - "laser" VPL

Laser VPL (Variable Pulsed Light) to także potoczne określenie na rzecz urządzenia, które emituje wiązki światła o wielkim spektrum, które okazują się pochłaniane przez skórę. "Laser" wykorzystywany okazuje się w celu usuwania małych naczynek krwionośnych, których nie "złapie" IPL, a także przewlekłego rumienia. Rozszerzone naczynka zamyka się przy użyciu głowicy w kształcie prostokąta, o powierzchni paru cm kwadratowych. W trakcie zabiegu emituje ona mikrobłyski docierające do miejsc zmienionych chorobowo. W trakcie zabiegu, analogicznie jak w kwestii kuracji laserem IPL, zachodzi efekt fototermolizy.Cena jednego zabiegu to ok. 300 zł (policzki).


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda