Co się znajduje w składzie kosmetyków?

Co się znajduje w składzie kosmetyków?

Redakcja

2016-08-08

1 komentarz

Zdecydowana większość kobiet posiada w swojej kieszonkowej kosmetyczce chociażby parę podstawowych produktów do makijażu – puder, tusz do rzęs, szminkę. Nawet jeżeli jesteś fanką naturalnego wyglądu, z pewnością używasz szamponu do włosów, perfum lub kremu z filtrem. Rozważałaś, co kryje się w twoich ukochanych kosmetykach? Możesz być zdziwiona, ale są tam dziwne, a nawet paskudne substancje.

Kancerogenny krem z filtrem

Zdecydowana większość ogólnodostępnych na rynku kremów przeciwsłonecznych posiada składnik określany jako oksybenzon. Amerykańska organizacja zrzeszająca konsumentów Environmental Working Group ostrzega, że oksybenzon gromadzi się wewnątrz organizmu oraz może być groźny dla naszego zdrowia. Pełnomocnicy organizacji przekonują, że taki związek rzutuje na gospodarkę hormonów organizmu, niszczy komórki oraz może być przyczyną raka. Czy zatem powinnaś zrezygnować z kremu z filtrem? Nie, ale kontroluj skład kosmetyków. Możesz także szukać przyjaznych produktów do ochrony cery bezpośrednio przed promieniami słonecznymi.

Nietypowy aromat perfum

Gdy myślisz o zapachu perfum, z pewnością nie wiążesz go z… wymiocinami wieloryba. Organiczna ambra to dokładnie maź z układu trawiennego kaszalota. Lepki wosk jest nad wyraz wartościowy oraz bardzo rozchwytywany przez wytwórców perfum. Dzięki ambrze są one mocniejsze i trwałe. Nie przejmuj się – ryzyko, że twój ulubiony aromat posiada wymiociny wieloryba jest niskie. Teraz stosuje się sztuczne substytuty dla ambry.

Eksplozywny antyperspirant

Ziemia okrzemkowa to składnik wielu antyperspirantów. To miękka skała, która po pokruszeniu przeistacza się w biały proszek. Jest stosowana nie tylko przez branżę kosmetyczną – używa się jej do produkcji farb, lakierów, środków przeciw insektom i… dynamitu. Pomyśl o tym kolejnym razem, gdy będziesz spryskiwać pachy antyperspirantem.


Dodaj komentarz

Komentarze

kraszan87

2016-08-30 12:38:35


same świństwa teraz wrzucają do tych kremów

UrodaKosmetyki