Jak uchronić skórę dłoni przed starzeniem się?

Jak uchronić skórę dłoni przed starzeniem się?

Redakcja

2016-08-09

2 komentarze

Dłonie okazują się jednym z tych najbardziej wyraźnych atrybutów urody a także zbyt dużo o nas mówią. Dodają nam uroku, gdy skóra okazuje się zadbana, jedwabista w dotyku a także świeża. Jednak zaniedbane, często dodają nam lat.

Wygląd rąk błyskawicznie ujawnia, czy dbamy o nie w lipcu i sierpniu, gdy znajdują się wystawione na właściwości promieniowania UV a także w zimie, gdy wystawiamy ręce na styczność z niewygórowaną temperaturą, a w pomieszczeniach na właściwości suchego powietrza.

W szczególności wystawione znajdują się ręce użytkowników, którzy wykonują własną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, zazwyczaj na łonie natury, oraz ci, których ręce posiadają częstą styczność z chlorowaną wodą, środkami czystości, detergentami, środkami do odkażania a także regularnej dezynfekcji rąk.

Starzenie się skóry rąk

Efektem oddziaływania tych popełnionych elementów, okazuje się głównie przyspieszone starzenie się rąk. Skóra na rękach nie posiada gruczołów łojowych a także posiada zbyt cienką warstwę tłuszczową. Ponieważ okazuje się pozbawiona ochronnej warstwy natłuszczająco–nawilżającej, co wpływa na jej sprawniejsze zużycie.

Z wiekiem skóra rąk, prędzej aniżeli w pozostałych okolicach, gubi jędrność, elastyczność a także staje się cienka. Następuje zanik mięśniowa a także podskórnej warstwy tłuszczu, co prowokuje, że przez skórę prześwitują krwionośne naczynia, ścięgna a także zarysy kości śródręcza, a ręce wyglądają na wychudzone. Leczenie rąk nie okazuje się łatwe, bo skóra w owej obrębie odżywia się wolniej.

W szczególności uwydatnione dolegliwości starzejących się rąk, z którymi zgłaszają się pacjenci to głównie utrata jędrności i wyraźny zmniejszenie nawilżenia tkanek, zazwyczaj także pojawia się zbyt częste rogowacenie i plamy a także nierówności kolorytu. Osobnym kłopotami okazuje się znaczna utrata wielkości tkanek tzw. wychudzone, kościste ręce.

Laser a także igła najskuteczniejsze na rzecz rąk

Do niedawna trudno było spowodować, by ręce wyglądały młodziej. Wcześniej używane  sposoby nie niezmiennie dawały zadawalające skutki. Rozwój technologiczny spowodował pojawienie wielu nowych technik. Co poniektóre z nich opracowano specjalnie z myślą o rękach, a inne są pewne modyfikacje zabiegów przeprowadzanych także w obrębie innych rejonów ciała.

Popularne wśród chorych znajdują się kuracje, które dają błyskawiczny a także długotrwały rezultat, bez przymusu długotrwałej rekonwalescencji.  Najskuteczniejsze rezultaty estetyczne możemy uzyskać łącząc z sobą wszelkiego typu kuracje. W przywracaniu dłoniom młodości a także naszego zdrowia, stosuje się mikroiniekcje  śródskórne przygotowanych specyfików na podstawie kwasu hialuronowego, koktajli witaminowych a także aminokwasów. Ta mezoterapia igłowa cery rąk, efektywna okazuje się bardzo w kwestii utraty jędrności cery a także przy widocznym spadku nawilżenia tkanek. Zmniejsza ona widoczność żył, uatrakcyjnia zdenerwowanie a także połysk cery.


Dodaj komentarz

Komentarze

millarabjohns

2016-09-12 13:50:16


ten sam problem :( używaj mydeł nawilżających

mariuszzengel

2016-08-30 12:38:21


ja strasznie często myję ręce przez co są bardzo przesuszone. Zwykłe kremy już nie pomagają

UrodaKosmetyki