Maseczka regenerująca do włosów z siemienia lnianego

Maseczka regenerująca do włosów z siemienia lnianego

Redakcja

2017-01-15

brak komentarzy

Domowe odżywki na włosy efektywnie regenerują a także odżywiają matowe a także zniszczone kosmyki. Co poniektóre z maseczek na włosy można wykonać na własną rękę w domu. Są one często dużo zdecydowanie bardziej efektywną aniżeli gotowe produkty, a z pewnością nie tak kosztowne.

Domowe maseczki regenerujące do włosów

To doskonały sposób na przywrócenie fryzurze blasku. Ostre słońce, promieniowanie UV czy sól zawarta w wodzie morskiej to przyczyny, które w okresie wakacji osłabiają a także wysuszają włosy. W związku z tym zaleca się wypróbować przetestowane metody na odbudowę włosów. Najprostszym a także najszybszym z nich okazuje się samodzielne skomponowanie maseczki z substancji, które są w każdej lodówce.

Maseczka do włosów z siemienia lnianego

Siemię lniane znane okazuje się z swojego korzystnego wpływu na układ pokarmowy. Żel sporządzony na podstawie nasion lnu osłania błony śluzowe organizmu a także przełyku, zabezpieczając je w taki sposób bezpośrednio przed działaniem niezdrowych składników. Siemię lniane okazuje się także obfitym bogactwem kwasów tłuszczowych omega-3, wit. E, skladników śluzowych, białka, potasu a także cynku. Za pomocą swoim cecho powlekających a także osłaniających mieściło wykorzystanie nie wyłącznie w lecznictwie, ale także w kosmetyce. Na jego podstawie można w zbyt prosty sposób wykonać maseczkę regenerującą do włosów zniszczonych groźnym działaniem promieni słonecznych.

Sposób przyrządzenia maseczki do włosów

1/4 kubka siemienia lnianego w ziarnach zalej małą ilością gorącej wody nieco powyżej poziomu ziaren. W okresie paru min. utworzy się bardzo gęsty, przezroczysty żel. Nie zapominaj, by powstałą substancję odsączyć na sitku lub przez bawełnianą szmatkę. Zależnie od typu produktu, którzy pragniesz pozyskać, możesz rozrzedzić żel, by osiągnąć gęstszą maseczkę lub rzadszą odżywkę do włosów. Tak naszykowany kosmetyk ostudź do letniej ciepłoty a także nałóż na całą długość nieumytych włosów od nasady aż po same końce. Po paru minutach spłucz substancję, a włosy oczyść delikatnym szamponem. Żel można wkładać także na skórę głowy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKosmetyki