Oparzenia słoneczne – domowe sposoby

Oparzenia słoneczne – domowe sposoby

Redakcja

2017-01-05

brak komentarzy

Domowe metody na poparzenia od promieni słonecznych okazują się wariantem na rzecz profesjonalnych kremów czy maści regenerujących skórę. Za pomocą nim nie jedynie błyskawicznie ukoisz podrażnioną promieniami słonecznymi skórę, lecz także przyśpieszysz efekt gojenia. Nieprzetworzone suplementy wyleczą zapalenie związany z poparzeniem równie błyskawicznie, jak apteczne suplementy. Sprawdź domowe sposoby uśmierzania poparzeń słonecznych.

Nie zapominaj!

Oparzonej cery nie smaruj tłustymi kremami. Tego rodzaju suplementy nie otwierają perspektywy wyprodukowanemu ciepłu wyparować przez uszkodzoną skórę a także bardzo ją podrażniają, oraz powiększają ból. Złym rozwiązaniem okazuje się także kąpiel w zimnej wodzie lub okład z lodu - wskutek zimna nad wyraz wrażliwy naskórek ulega zniszczeniu.

Chłodny natrysk przyniesie ulgę podrażnionej przez słońce skórze

Weź natrysk. Zimna woda obniża temperaturę zakończeń nerwowych cery, dzięki czemu funkcjonuje przeciwbólowo. Jednak poparzona skóra okazuje się zbyt rozpalona, zatem styczność z lodowatą wodą mógłby przyczynić się do szoku termicznego. W związku z tym woda, którą opłukujemy poparzoną skórę, początkowo musi okazać się letnia. Dopiero po paru minutach możesz sukcesywnie redukować jej temperaturę, tak by była chłodna, ale nie zbyt zimna. Aby natrysk przyniósł ulgę poparzonej skórze, musi przebiegać 10-15 min.

Poparzoną przez słońce skórę można smarować miodem

Oparzonej cery nie zaleca się posmarować ciężkimi a także tłustymi produktami. Jednak odstępstwem od owej reguły okazuje się miód z uwagi na przeciwbakteryjne a także przeciwzapalne cechy, które pozwalają przyspieszać gojenie. To dzięki obecności bakteriostatycznych a także bakteriobójczych składników, takich jak: inhibina, lizozym, olejki (tymol, cyneol) a także rutyna. Aby się przekonać na własnej skórze o medycznych cechach charakterystycznych miodu, będzie wystarczające dołożyć do podrażnionej promieniami słonecznymi cery okład z gazy pokrytej małą ilością owego słodkiej składniku.

Kefir a także maślanka na poparzenia od promieni słonecznych

To środek wykorzystywany przez nasze babcie. Kefir, maślanka czy zsiadłe mleko, między innymi dzięki obecności białka a także witamin: A, D a także E, zregenerują zniszczony promieniami słonecznymi naskórek. Starczy na zaczerwienioną skórę zaaplikować okłady z gazy nasączonej kefirem lub zsiadłym mlekiem. Do złagodzenia oparzeń słonecznych nie używaj kalorycznej maślanki lub jogurtu, bo cukier może wyłącznie zaostrzyć zapalenie cery.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda