Pielęgnacja skóry dla kobiet po 40-stce

Pielęgnacja skóry dla kobiet po 40-stce

Redakcja

2016-07-26

2 komentarze

Po 40-tym roku życia nasza skóra musi się zmagać z wieloma trudami. Wyzwaniem dla niej staje się spowolnione krążenie powodujące mniejsze dotlenienie i wiotczejące włókna kolagenowe. Zmarszczki stają się wyraźniejsze, mięśnie twarzy tracą napięcie a skóra staje się cieńsza. Jak zaopiekować się skórą po czterdziestce? Jakie zabiegi i kosmetyki pozwolą nam utrzymać cerę w dobrej kondycji?

Stosuj peelingi

Zaobserwuj czy Twoja skóra nadal dobrze znosi peelingi mechaniczne. Może się okazać, że jest wrażliwsza i pocieranie ostrymi ziarnami niepotrzebnie ją podrażni. W takiej sytuacji sięgnij po peeling kwasem migdałowym, który delikatnie złuszcza naskórek nie powodując żadnych podrażnień. Zaletą kwasu migdałowego jest też to, że nie jest fotouczulający, dzięki czemu można go stosować nawet latem.

Wybierz odpowiedni krem

Jaki powinien być krem dla czterdziestolatki? Warto by był przemyślanym wyborem. Powinien zawierać kluczowe dla odbudowy skóry składniki takie jak kolagen czy kwas haliuronowy. Właśnie tego rodzaju komponenty zawarte są w przeciwzmarszczkowym kremie Lefery. To jeden z niewielu preparatów, który potrafi przeniknąć do głębszych warstw naskórka i spłycić zmarszczki bez inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Wybieraj podkłady nawilżające

Skóra po czterdziestce wymaga dodatkowego nawilżenia, dlatego oprócz kremu coraz częściej poleca się również podkłady z dodatkową funkcją nawilżania. Ich zadaniem jest nie tylko skuteczne maskowanie niedoskonałości ale także gromadzenie wody w naskórku oraz ochrona przed jej utratą.

Stosuj suplementy diety poprawiające jakość skóry

Suplementy diety w przeciwieństwie do kosmetyków działających tylko na powierzchni skóry docierają do głębszych warstw zatrzymując wewnątrz jej najcenniejsze składniki. Dodatkową zaletą preparatów bogatych w witaminy A i E jest także poprawa skuteczności działania kosmetyków. Na rezultaty działania suplementu trzeba trochę poczekać, pierwsze efekty widoczne są zwykle po ok. 4 tygodniach.

Używaj ampułek/serum

Ampułki to preparaty posiadające wyższą zawartość składników aktywnych takich jak kwas hialuronowy, białka, olejki i witaminy niż kremy. Charakteryzują się niezwykle skutecznym, intensywnym działaniem. Już po jednej aplikacji w widoczny sposób poprawiają stan naszej cery.


Dodaj komentarz

Komentarze

asmmis

2016-10-07 17:51:16


peelingi tylko nie za często drogie panie bo to naprawdę potrafi mieć odwrotny efekt. zadrażnienia itp. uszkodzenia. co za duzo to niezdrowo

ikufieta

2016-08-30 12:47:37


plecam te niebieskie ampułki z Rossmanna. Naprawdę działają

Uroda