Pielęgnacja włosów podczas snu

Pielęgnacja włosów podczas snu

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Badania potwierdzają, że w trakcie snu zmieniamy postawę ok. 20-30 razy. Gdy się wiercimy nasze włosy wystawione są na pocieranie, przygniatanie oraz łamanie. To prowadzi do ich osłabienia, częstego wypadania i kruszenia. Jak więc dbać o włosy nocą aby były w świetnej kondycji przez czas?

Jak zatem obronić je bezpośrednio przed tymi zagrożeniami? 

Nie można spać z mokrymi włosami. Wilgotne są dużo bardziej wystawione na zniszczenie niż suche. Moje na dokładkę po takiej przygodzie po wstaniu z łóżka prezentują się jakby w nie piorun strzelił. Sterczą każdy w własną stronę a także potwornie się puszą. Dobrze zakupić właściwą poszewkę na poduszkę. Dobrze wybrać takie w szczególności łagodne: jedwabne lub satynowe.

Związane włosy

Moim zdaniem główny punkt. Na wieczór prawidłowo jest związać włosy. Jeśli macie długie oraz obawiacie się, że pokręcą się od koczka czy warkocza można w ostateczności przerzucić je za poduszkę oraz spać w takiej pozycji. Przyznam się wam, że przez żyłam w przekonaniu, że spanie w powiązanych pasmach je niszczy. Owszem, może tak być jeśli do ich splatania użyjemy gumek z metalowymi fragmentami. Nic im mimo wszystko nie zagraża jeżeli wybierzemy łagodne frotki lub spinki żabki. Ja na wieczór zaplatam włosy w mało ciasny dobierany warkocz i rzeczywiście zauważyłam różnicę. Gdy spałam z rozpuszczonymi włosami na poduszce w przeliczeniu na dzień rankiem znajdowałam kilkanaście połamanych włosków. Obecnie nie ma ani jednego. Włosy są za to ładnie wyrównane a także fajnie się układają


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda