Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Redakcja

2017-04-10

brak komentarzy

Niedożywienie, a szczególnie deficyt białka, aminokwasów i deficyt żelaza a także cynku, może wywoływać wypadanie włosów na całej wierzchniej warstwie głowy. To tzw. łysienie rozlane. Cierpią na nie bardzo często ludzie poddający się ostrym kuracjom wyszczuplającym, które ograniczają dzienne spożycie do 700–1000 kcal. Groźne na rzecz włosów znajdują się także tzw. jadłospisy jednoskładnikowe (monodiety), przykładowo niskobiałkowe, bezmięsne itp. Deficyt żelaza a także cynku, chociaż okazuje się powodem wypadania włosów, nie musi się ujawnić w formie anemii.

Nie stosuj bez porozumienia z specjalistą cudownych diet wyszczuplających. Jeżeli pragniesz stracić parę nadprogramowych kilogramów, zmniejsz spożywanie słodkości, spożywaj sporo jarzyn, gimnastykuj się, chodź na przechadzki itd. Od wczesnej wiosny przyjmuj suplementy wielowitaminowe, które wyrównają braki witamin a także soli mineralnych.

Zatrucie może okazać się powodem łysienia

Dotyczy użytkowników mających do czynienia z chemikaliami. Łysieniem objawia się zatrucie przykładowo talem (jest w trutce na szczury), arsenem, rtęcią, bizmutem, kwasem bornym a także złotem (krople na reumatyzm). Objawy nie powstają nagle, zazwyczaj okazuje się to wyłącznie ogólne złe samopoczucie. Po ok. 2 tygodniach prezentują się wszelkie włosy, odrastają po ok. 6–8 tygodniach.

Pracując z chemikaliami, używaj masek ochronnych a także stosuj się do receptur BHP. W domu zaś chemikalia, których używasz w ogrodzie czy do majsterkowania, trzymaj w zamkniętych, niedostępnych na rzecz dzieci szafkach. Jeżeli podejrzewasz zatrucie, jak najprędzej jedź do szpitala. Im uprzednio będzie podane antidotum, tym zmniejszone szkody uczyni substancja trująca.

Stresujące sytuacje oraz psychika przybliżają do wypadania włosów

Sytuacje stresowe nasilają wytwarzanie prolaktyny, którego nadmiar prowokuje wypadanie włosów. Ich wyczerpanie może posiadać także rezultatem niekontrolowanego, nerwowego drapania się w głowę, które najczęściej posiada przyczyny psychiczne.

Naucz się relaksować, chodź na przechadzki, gimnastykuj się lub wykup karnet na ćwiczenia odprężające, przykładowo jogę. Jeżeli regularny zdenerwowanie zaczyna cię przerastać, szukaj specjalistycznej pomocy. Nie wstydź się, że odwiedzasz do psychoterapeuty. Możesz także zażywać ziołowe suplementy uspokajające (melisa, kozłek lekarski, rumianek).


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda