Sposoby na zmarszczki wokół ust w młodym wieku

Sposoby na zmarszczki wokół ust w młodym wieku

Redakcja

2017-01-30

brak komentarzy

Wraz z wiekiem na powierzchni cery sukcesywnie tworzą się początkowe niedoskonałości mimiczne, które z czasem podlegają pogłębieniu. Dotyczy to partii twarzy, takich jak czoło, okolice oczu, miejsca pomiędzy brwiami, oraz wokół ust. Ten ostatni obszar u kobiet okazuje się szczególnie narażony na przedwczesne starzenie. Dowiedz się, co można poradzić na niedoskonałości w obrębie ust.

Rodzaje niedoskonałości wokół ust

Rozróżniamy parę kategorii niedoskonałości powstających w obrębie ust. Początkowe z nich to rowki nosowo-wargowe, tzw. niedoskonałości śmiechowe. Powstają one na skutek codziennej mimiki twarzy – bardzo wówczas, gdy się uśmiechamy. W obrębie okolicy ust zazwyczaj można także zaobserwować tzw. linie marionetki. Zmarszczki te posiadają swoje podłoże w obrębie kącików czerwieni wargowej a także kierują się ku dołowi, aż do brody. Jednak wraz z ich pojawieniem się twarz przybiera niezadowolony a także sfrustrowany wygląd. U użytkowników dojrzałych zazwyczaj można zauważyć także pionowe niedoskonałości dookoła ust. Są one bardzo uwydatnione u kobiet, które nadużywają słomki do płynów bądź u palaczy.

W jaki sposób zapobiec zmarszczkom wokół ust i zminimalizować te istniejące?

Powstawanie niedoskonałości na powierzchni cery to efekt gwarantowany, który szybciej czy następnie dotyka każdą kobietę i któregokolwiek mężczyznę. Można mimo wszystko zdecydowanie opóźnić starzenie się cery a także zatrzymać młody oraz atrakcyjny wygląd na dużo lat.

Ważną częścią prewencji powstawania niedoskonałości okazuje się systematyczna pielęgnacja. Zawarte w kosmetykach wit. to silne antyutleniacze, które zmniejszają właściwości wolnych rodników – związków odpowiadających za wzmocnienie mechanizmów zużycia i tworzenia uszkodzeń w obrębie komórek cery. Oprócz tego w kosmetykach zawarte okazują się także substancje umożliwiające reakcję określonego poziomu dostawy wody cery, a to z kolei pośrednio zabezpiecza ją przed przedwczesnym powstawaniem niedoskonałości.

Godnym godny uwagi okazuje się także budulec kosmetyczny mający udokumentowane cechy anti-age, tj. retinol. Substancja ta systematycznie aplikowana na skórę może zdecydowanie spłycić niedoskonałości, wygładzić powierzchnię cery i wyrównać jej kolor.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda