Velaterapia na rozdwojone końcówki

Velaterapia na rozdwojone końcówki

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Velaterapia nie okazuje się żadną nowością. Ta techniką wypalania rozdwojonych końcówek byłą znana już w latach 60. XX wieku. W Ameryce Południowej, RPA a także USA można zagwarantować sobie zabieg Velaterapii w każdym dobrym salonie fryzjerskim. Jednak, za taką ekstrawagancję musimy zapłacić choćby kilkaset dolarów.

Velaterapia - na czym polega?

Velaterapia okazuje się techniką pielęgnacji włosów, która opiera się na zasadzie likwidacji rozdwojonych końcówek włosów. Mokre włosy dzieli się na cienki pasma, a potem pasma zwija się precyzyjnie a także przypala świecą wzdłuż ich długości. W rezultacie pozostają wypalone rozdwojone końcówki włosów. Potem obcina się zwęglone resztki a także rozczesuje włosy. Na włosy nakłada się odżywczą maskę a także (opcjonalnie) stosuje saunę na włosy. Fryzjerzy specjalizujący się w owej metodzie przekonują, że ogień otwiera mieszki włosowe, dzięki czemu terapia odżywcza okazuje się zdecydowanie bardziej efektywna.

Velaterapia służy uwolnić się od rozdwojonych końcówek bez wymogu podcinania włosów z długości. Zabieg Velaterapii trwa ok 2-3 godz. a także trzeba go powtarzać co 3 miesiące.

Zabieg Velaterapii nie okazuje się specjalnie komfortowy z uwagi na przykry aromat. Przypalane końcówki włosów wydzielają mocny aromat spalenizny, wobec tego wąchanie takiej mieszanki przez parę godz. bywa uciążliwe. Czego się nie robi na rzecz urody?

Velaterapia - kto powinien ją wypróbować?

Zabieg Velaterapii przeznaczony okazuje się szczególnie na rzecz włosów suchych a także zniszczonych. Paniom, które systematycznie suszą, prostują lub kręcą włosy na lokówkę pozwalają spodziewać się doskonałych rezultatów.

Velaterapia - czy działa?

Nadal nazbyt niewiele wiadomo o zabiegu Velaterapii. Rezultat po zabiegu okazuje się fenomenalny, ale trudno zaplanować, które skutki może mieć przypalanie włosów na wydłużoną metę. Trycholodzy odradzają kuracje Velaterapii. Ich zdaniem w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej rozdwojonych końcówek produkowane są luki we włóknach, co skutkuje całościowego wyczerpania struktury włosów. Spoglądając na opalane ogniem włosy trudno się z tym nie zgodzić, a co najmniej nie mieć groźnych obiekcje co do tego zabiegu.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKosmetyki