Zmarszczki mimiczne pod oczami w młodym wieku - mamy na nie sposób!

Zmarszczki mimiczne pod oczami w młodym wieku - mamy na nie sposób!

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Pojawiają się niczym nieproszeni goście i skutecznie psują nam humor. Zmarszczki mimiczne pod oczami w młodym wieku to prawdziwa zmora dla kobiet. Na szczęście, początkowo to jedynie zmarszczki powierzchniowe, które można łatwiej wygładzić niż głębokie niedoskonałości. Jeżeli nimi się nie zajmiemy teraz, z biegiem czasu zaczną się pogłębiać. Tym bardziej, gdy będziemy stale wykonywać identyczną mimikę twarzy!

Poświęć czas, aby w końcu zadbać o siebie!

Na pewno teraz szybko odpowiesz - „przecież dbam o siebie!”. W to nie wątpimy, lecz dbanie o sobie nie kończy się w łazience. Unikaj wizyt w solarium, zaś jeżeli opalasz się na słońcu stosuj krem z wysokim filtrem ochronnym. Nie zapominaj o zdrowym odżywianiu i wykorzystuj każdą okazję do ruchu, szczególnie do ruchu na świeżym powietrzu. Pij dużo niegazowanej wody mineralnej i wysypiaj się. Niekorzystnie na pojawienie się zmarszczek mimicznych wpływa nałóg tytoniowy oraz spożywanie alkoholu. To wszystko ma istotny wpływ na kondycję skóry.

Masaże i kremy na zmarszczki u młodych osób

Skoro już jesteśmy przy temacie wykorzystywania okazji do ruchu, nie zapominajmy, że ćwiczyć musimy także mięśnie twarzy - i to już w młodym wieku, by zapobiec zmarszczkom mimicznym w przyszłości. Możesz zafundować sobie również masaż bądź zdać się na profesjonalny gabinet kosmetyczny w tym zakresie. Gdy chcesz jednak go wykonać w zaciszu swojego domu wykonuj koliste ruchy w obrębie tych najbardziej problematycznych partii. 

Sięgnij również po krem z dodatkiem witaminy E, która uelastycznia skórę twarzy. W przypadku, gdy niedoskonałości na twarzy są wysoce widoczne, lepiej sprawdzi się kosmetyk z kolagenem bądź kwasem hialuronowym. 

Dieta w walce ze zmarszczkami mimicznymi

Koniecznie warto wzbogacić dietę w produkty, które są bogate w witaminę E, w tym oleje roślinne, orzechy, zielone warzywa liściaste, awokado i jaja. Jeżeli nadal masz niedobory postaw na naturalną suplementację. Nie zapominaj, że doskonałe sposoby na zmarszczki mimiczne pod oczami w młodym wieku stosowały nasze babcie, dlatego idź za ich przykładem i przygotowuj miodową maseczkę bądź okład z zielonego ogórka.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda