Antyperspirant i dezodorant - czym się różnią?

Antyperspirant i dezodorant - czym się różnią?

Redakcja

2016-09-22

brak komentarzy

Dezodorant aeroby antyperspirant wyłącznie z pozoru oddziałują analogicznie, a w zasadzie pełnią całkowicie inne funkcje. Antyperspirant maskuje przykry aromat potu, a dezodorant zmniejsza jego wytwarzanie. Wybór najlepszego kosmetyku przeciw potliwości musi zależeć od osobistych oczekiwań - częstości ćwiczenia mocy pocenia i wytwarzanych zapachów. Jak wybrać doskonały produkt dla siebie?

Antyperspirant czy dezodorant

Wybór właściwego produktu walczącego z potem zależny jest od paru elementów. Po pierwsze, trzeba zdefiniować, czy nasz organizm dynamicznie wytwarza pot. Jeżeli przez cały dzień wytwarza on małą ilość potu wystarczy, gdy będziesz korzystać z codziennego dezodorantu. Jeżeli obawiasz się, że jego aromat będzie maskował czy nie pasował do twoich perfum, skuś się na antyperspirant o podobnej nucie lub zdecyduj się na wersję bezzapachową.

Antyperspiranty rekomendowane są dla ludzi, które codziennie borykają się z intensywną pracą gruczołów potowych. Przynosi to dyskomfort również z uwagi na przykry aromat, a więc za sprawą występujących na ubraniu mokrych plam pod pachami. Wybór zależny może być więc od okoliczności. Zbyt częste wytwarzanie potu może pojawić się w upalne dni czy w stresogennych okolicznościach choćby u osób, które codziennie nie mają dolegliwości z poceniem. Antyperspiranty muszą selekcjonować więc osoby, które pracują fizycznie lub ciągle uprawiają sport.

Jak stosować dezodorant aeroby zredukować pocenie?

Pocenie to czysty efekt, konieczny do poprawnego działania ciała. Nie zapominaj więc o tym, by wykonywać antyperspiranty w pozbawiony ryzyka sposób. Przenigdy nie używaj ich na całe ciało, wyłącznie pod pachami. Nie aplikuj ich więc na wieczór, a bezpośrednio przed położeniem się spać sprawdź czy dokładnie zmyłaś produkt ze skóry.

Na co uważać

Decydując się na najwłaściwszy produkt dla siebie opłaca się skupić uwagę na dodatkowe składniki wzbogacające jego oddziaływanie. Co poniektóre z nich obejmują elementy, które mają za zadanie łagodzić zaczerwienienia po depilacji czy nawilżać ćwiczenia wytrzymałościowe dbać o wrażliwą skórę pod pachami. W kwestii posiadania skłonnej do alergii, delikatnej czy predysponowanej do podrażnienia cery zaleca się zdecydować się na antyperspirant czy dezodorant hipoalergiczny z apteki, o delikatniejszym oddziaływaniu.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieKosmetyki