Co powinieneś wiedzieć przed zabiegiem świecowania uszu?

Co powinieneś wiedzieć przed zabiegiem świecowania uszu?

Redakcja

2016-10-28

brak komentarzy

Obecnie następuje wielki powrót do dobrodziejstw ukrytych w medycynie naturalnej. Społeczeństwo pragnie leczyć swoje dolegliwości metodami znanymi od setek lat, które jednocześnie są dalekie od sztucznej chemii. Praktyka udaje się w związku z rosnącym zainteresowaniem świecowaniem uszu. Zanim wybierzesz się na zabieg do gabinetu, sprawdź czego możesz się spodziewać.

Początek

Przed rozpoczęciem procesu, konieczne jest ułożenie ciała na boku z jednoczesnym położeniem głowy na poduszce. Jak wskazuje doświadczenie, rozluźnienie i wyciszenie organizmu jest niezwykle pomocne przy przeprowadzeniu całego procesu. Przed umieszczeniem świecy, specjalista wykonuje krótki masaż głowy, ucha oraz okolic narządu słuchu. Dzięki temu krążenie w tych okolicach jest pobudzone.

Przebieg

Przed świecowaniem specjalista przykrywa naszą głowę papierowym ręcznikiem ze specjalnym wycięciem na ucho. Jest to skuteczne zabezpieczenie nas przed zabrudzeniem od ewentualnego popiołu oraz budowa komfortu pacjenta. Małżowina uszna zostaje posmarowana kremem, by w ten sposób łatwiej umieścić świecę i zamknąć wlot kanału usznego. Paląca się świeca jest trzymana pionowo aż zostanie osiągnięty odpowiedni poziom spalenia. 

Zakończenie

Po zakończonym zabiegu warto przez kilka minut poleżeć w ciszy, zamknąć oczy i poddać się stanowi odprężenia. Pamiętajmy, że bezpośrednio po przeprowadzonym świecowaniu nie możemy narażać uszy na dostanie się do nich wody, dlatego zaleca się unikanie basenów, pływania oraz mycia włosów. Jeżeli wykonujemy zabieg w trakcie zimowej aury, pamiętajmy o założeniu czapki, będąc na zewnątrz.

Świecowanie uszu - efekty kuracji

W trakcie zabiegu w kanale słuchowym tworzy się podciśnienie, zwane efektem komina, którego podstawowym założeniem jest wyciągnięcie woskowiny i zanieczyszczeń. Fani świecowania akcentują, że dzięki zabiegowi zdecydowanie łatwiej oddycha się przez nos, ponieważ w trakcie zabiegu zostaje wyregulowane ciśnienie w uchu środkowym, a dalej w zatokach. Ponadto, polepszeniu ulega także sam zmysł słuchu, dzięki udrożnieniu zewnętrznego kanału słuchowego. Dodatkowo w trakcie świecowania dostarcza się do ucha parę bogatą w substancje lecznicze, np. pochodzącą z miodu bądź eterycznych olejków. To sprawia, że zabieg ma charakter prozdrowotny. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 142 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie