Czy bierne palenie jest szkodliwe?

Czy bierne palenie jest szkodliwe?

Redakcja

2016-08-28

1 komentarz

O tym, że palenie tytoniu okazuje się bezwartościowe, wiemy wszyscy. Być może słyszałaś także, że bierne palenie okazuje się zdecydowanie bardziej negatywne aniżeli aktywne. Czy mimo wszystko zastanawiałaś się kiedyś, o ile zdecydowanie bardziej? Sprawdziliśmy to a także stajemy się przerażoni!

Na pierwszy raz nieco teorii...

Gdy sama nie palisz, ale bywasz w jednym pomieszczeniu z osobą palącą, możesz stać się biernym palaczem. Mimo, że nie wdychasz wówczas kluczowego strumienia dymu (którym aktywni palacze zaciągają się do płuc), wdychasz wówczas tzw. boczny strumień dymu tytoniowego (taki ulatujący z tlącej się końcówki włosów papierosa) i dym wydychany przez palacza. A to może mieć katastrofalne rezultaty na rzecz twojego zdrowia...

Bierne palenie szkodzi bardziej!

Wdychanie dymu tytoniowego z "cudzego" papierosa okazuje się jeszcze zdecydowanie bardziej negatywne, aniżeli samo palenie. To wobec tego, że boczny strumień dymu tytoniowego posiada od 5 do choćby 15 razy dużo więcej tlenku węgla a także od 2 do 20 razy dużo więcej nikotyny aniżeli taki wdychany przez"właściciela" papierosa. Co więcej dym wydychany przez palaczy u użytkowników niepalących pobudza ryzyko rozwoju wielu schorzeń, m.in raka płuc, schorzeń mięśnia sercowego, alergii, powracających zakażeń układu oddechowego, astmy, redukuje także umiejętność do pracy, wydajność a także pogarsza dobre samopoczucie.

Zobacz też: Do czego prowadzi nadmiar cholesterolu?

Wiadomo niekorzystne rezultaty biernego palenia nie omijają także dzieci a także kobiet w stanie błogosławionym: wdychanie dymu papierosowego może przyczyniać się do wzrostu ryzyka niewielkiej wagi urodzeniowej, zakażeń dróg oddechowych, upośledzenia działania płuc, powracających schorzeń ucha, ataków astmy a choćby szybkich zgonów niemowlaków.

Brzmi przerażająco, prawda? I na pewno! Szacuje się, że (zgodnie z danymi z portale Ministerstwa Zdrowia) co roku w Polsce z powodu biernego palenia umiera aż 2 setki użytkowników!  Zdecydowanie warto o tym mieć na uwadze, gdy kolejnym razem ktoś będzie chciał przy tobie "puścić dymka"...

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 223 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

pszczupakowski

2016-08-30 12:36:11


nie mogą oduczyć brata palenia POMOCY!!!

Zdrowie