Czy jajka wpływają na potencję?

Czy jajka wpływają na potencję?

Redakcja

2016-09-13

brak komentarzy

Od długiego czasu prowadzona jest rozmowa na temat wpływu jedzenia jajek na męską potencję. Zwolennicy i przeciwnicy owego produktu dają dużo dowodów na poparcie własnych poglądów. By prawidłowo określić, czy jedzenie jajek pozwala osiągnąć poprawę erekcji, czy wprost przeciwnie zaleca się uwzględnić również ilość, jaką się konsumuje oraz składniki wchodzące w skład owego pokarmu. A zatem czy jajka wpływają na potencję?

Jajka a sprawność seksualna

Jajko okazuje się zaprogramowane do umożliwienia rozwoju zarodka, wobec tego także posiada dużo składników wzmacniających i witamin, nieodzownych do jego poprawnego rozwoju. Żółtko jaja posiada znaczne ilości cholesterolu. Wielu ludziom cholesterol kojarzy się szczególnie niekorzystnie – zazwyczaj z zawałami serca i zmianami miażdżycowymi, należy mimo wszystko zauważyć, że cholesterol to materiał wyjściowy do syntezy licznych ważnych biologicznie składników, w tym również hormonów płciowych. Testosteron – centralny hormon odpowiadający za męska potencję i zawyżone libido tworzy się dokładnie z cholesterolu, na drodze różnorodnych przemian. Z wyjątkiem cholesterolu koniecznego do syntezy hormonów, jajko okazuje się obfitym źródłem białka i witamin, zwłaszcza B5 i B6. Elementy owe są niezbędne do zachodzenia mechanizmów biologicznych o kluczowym znaczeniu dla naszego ciała. Dodatkowo wit. B5 i B6 pomagają w bitwie ze stresem, który bywa częsta przyczyna dysfunkcji potencji, i pomagają uzyskać balans hormonów w naszym ciele. W związku z powyższym systematyczne spożycie jajek w racjonalnych proporcjach może udzielić pomocy w poprawieniu męskiej potencji, przede wszystkim przez regulowanie poziomu głównego męskiego hormonu.

Czytaj także: Zaburzenia erekcji - palenie papierosów ma znaczenie?

Jedzenie jajek przez osoby zdrowe jest korzystne, bo pokarm taki to kopalnia wartościowego białka. Jaja niegotowane obejmują awidynę – białko, które blokuje przekształcanie glukozy w glikogen, który okazuje się zapasową miksturą wzmacniającą. W trakcie przyrządzania posiłków awidyna ulega denaturacji i gubi działanie powstrzymujące. Analizy wykazują, że wprowadzenie jajek do diety polepsza jakość i ilość wytwarzanego spermy i polepsza libido.

Reasumując...

Nie można jednoznacznie zdefiniować czy jajka wpływają na potencję w sposób bezwzlędny, ani jaka ilość jajek na dzień i przez jaki czas będzie niezdrowa, bo zależy to indywidualnie od danego człowieka, jego trawienia, wieku i wagi i całościowej sprawności zdrowotnej. Osoby, które posiadają znaczący poziom cholesterolu LDL w krwioobiegu nie muszą wprowadzać ogromnej ilości jajek do diety, bo większa podaż cholesterolu może przyczyniać się do odkładania płytki miażdżycowej, a w rezultacie do zesztywnienia naczyń krwionośnych a przez to do wzrostu ciśnienia i niewystarczającego do udanej erekcji napływu krwi do ciał jamistych prącia. Nazbyt dużo cholesterolu rzutuje niekorzystnie na serce i może okazać się powodem jego zawału – stan taki powoduje, że choćby po rehabilitacji potencja okazuje się znacznie mniejsza.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieSeks