Główne mity na temat papierosów

Główne mity na temat papierosów

Redakcja

2016-09-09

1 komentarz

Część osób zaczyna swój dzień od małej czarnej i papierosa. Kofeina i tytoń to 2 "pobudzacze", szczególnie wówczas, gdy trzeba wstać uprzednio do obowiązków, a okres snu jest niewystarczający. Jak palić papierosy? Najrozsądniej wcale ich nie palić i każdy o tym wie. Z jakiego powodu tak duża część społeczności pali papierosy? Wszak każdy wie, że są szkodliwe.

Palenie tytoniu pomaga w zrzucaniu nadwagi

To fałsz. Wśród palaczy można napotkać również osoby szczególnie chude, i otyłe. Wiele osób, które próbowały uporać się z nałogiem, zwraca uwagę na ważny szczegół. W sytuacji rzucania palenia mózg choruje ze względu braku nikotyny. Gdy nie można wypróbować następnego papierosa, najczęściej wyciąga się dłoń po słodkości, przy użyciu których sprawnie omamia się swój mózg. Może to być powód przybrania na wadze.

Papierosy łagodzą stres

Palacze sięgają papierosy w okolicznościach stresogennych. Ich zdaniem te zachowanie pomaga zrelaksować się. Czy faktycznie tak jest? Wbrew powszechnemu przeświadczeniu, palenie nie jest czynnikiem, który niweluje stresujące sytuacje. Pod lupę zaleca się wziąć nikotynę. Jej zmniejszenie przynosi wrażenie głodu nikotynowego. Zapalenie papierosa pomaga temu przeciwdziałać. Osoba, która zapali papierosa, okazuje się momentalnie szczęśliwsza i zdecydowanie bardziej pobudzona. Zachowanie to trzeba porównać do postawy ludzi z potwierdzoną nerwicą. 

E-papierosy są negatywne

Wiele ludzi sądzi, że tak nie jest. Są jednak w błędzie. Przez wiele lat sądzono, że e-papierosy stanowią ratunek dla osób, które chcą palić i chcą wykonywać to w pełni zdrowia. Jak potwierdzają naukowe ostatnie badania, elementy mieszczące się w odpowiednikach klasycznego papierosa, nie są naturalne.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 220 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

ewelinkaw

2016-10-14 10:54:53


papierosy nigdy nie sa dobre. a co do odchudzania - znam wiele osob ktore pala ale nie zmienia to specjalnie ich diety

Zdrowie