Jak polepszyć jakość snu?

Jak polepszyć jakość snu?

Redakcja

2016-09-23

1 komentarz

Długość snu ma niemałe znaczenie na rzecz naszego samopoczucia, ale liczy się tu nie tyle liczba przespanych godzin, co fakt przebudzenia się na koniec następnego, 90-minutowego cyklu snu – tyle trwają bowiem wszystkie fazy snu zdrowego człowieka. Jeżeli pragniesz mieć stuprocentową gwarancję, że po wstaniu z łóżka będziesz pełen siły, policz, o której godzinie powinniśmy udać się na spoczynek, przykładowo gdy wstajesz o 6 rano, rekomendowane jest położenie się o 22:30 lub o dwunastej w nocy.

Weź kąpiel tuż przed pójściem spać

Gorąca woda na chwilę podniesie temperaturę twojego ciała, ale po opuszczeniu wanny lub spod prysznica dojdzie do niespodziewanego jej spadku. Jednocześnie wprowadzisz swój organizm w identyczny stan, jak ten, który poprzedza zaśnięcie (organizm sam z siebie wychładza się w chwili zasypiania).

Rozważnie planuj drzemki

Zdaniem naukowców, zmniejszenie efektywności pracy u praktycznie wszystkich osób ma miejsce w czasie między godziną 1 a 3 po południu, wobec tego to dokładnie wtedy opłaca się zrobić sobie drzemkę. Jeżeli posiadasz taką możliwość, zastosuj z niej, a bezpośrednio przed położeniem się wypij szklankę małej czarnej. Zawarta w niej kofeina zacznie działać dopiero po 20 minutach, co znaczy, że obudzisz się wyspany i będziesz miał większą porcję siły.

Polub lawendę

Japońscy badacze dowiedli, że łagodny aromat lawendy przyspiesza pójście spać, wobec tego przy dolegliwościach ze snem zaleca się wyposażyć się przykładowo w świeczki o takim zapachu lub spray do kołdry. W okresie letnim dobrze przywiesić świeżą lawendę w pokoju lub przygotować z niej piękny bukiet. Nie muszą jej używać panie w stanie błogosławionym, albowiem niekoniecznie wiadomo, jak wpływa ona na rozwijający się płód.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 161 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

basiakman

2016-10-07 17:47:36


mleko z miodem - moj nr 1!

Zdrowie