Jaki wakacje mają wpływ na zdrowie?

Jaki wakacje mają wpływ na zdrowie?

Redakcja

2016-12-20

brak komentarzy

Masz niewykorzystane dni urlopu? Wcale nie wyświadczasz przysługi szefowi, ale zbyt wyrządzasz krzywdę swojemu samopoczuciu. Ostatnie badania dowiodły, że systematyczne wyjazdy na wakacje mają doskonały wpływ na sprawność ruchową oraz psychiczną. Urlop jako przepis na zdrowie? Tak! Poznaj przyczyny, dlaczego wakacje mogą ocalić ci życie i już bukuj bilety!

Wakacje przeciwdziałają atakowi serca

Stres to jeden z kluczowych czynników determinujących zawał mięśnia sercowego. Nieustanna praca, obowiązki domowe, problemy pieniężne – te wszystkie przyczyny odciskają własne piętno na twoim samopoczuciu. Rezultatem tego jest życie w przewlekłym stresie. Ostatnie badania uzasadniły, że to z całą pewnością stres podnosi ciśnienie krwi, a to z kolei jest główną przyczyną zawału mięśnia sercowego.

Jeżeli nie relaksujesz się, nie jeździsz na wakacje oraz żyjesz w niekończącym się biegu, zdenerwowanie stopniowo niszczy cię od środka. Starczy 7 - dniowy urlop, by odprężyć się, wyspać się oraz na chwilę zapomnieć o codziennych troskach, a przez to poczuć się lepiej oraz być zdrowszym.

Wakacje czynią cię inteligentniejszym

Kłopoty ze zdolnościami pamięciowymi oraz skupieniem mogą okazać się wynikiem rozłożonego w dłuższym czasie stresu. Potwierdziły to wyniki badań. Przewlekły stres rzutuje na tę partię mózgu, która odpowiada za zdolność zapamiętywania. Z tego powodu jesteś zdecydowanie mniej wydajny, nie umiesz się skupić oraz gorzej radzisz sobie ze zobowiązaniami w pracy.

Zamiast brać nadgodziny, by nadrobić zaległości, weź 7 dni wolnego. Systematyczne wyjazdy na wakacje powodują, że jesteś lepszym pracownikiem oraz pracujesz efektywniej.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 148 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie