Jakie witaminy wpływają na odpowiednią pracę mózgu?

Jakie witaminy wpływają na odpowiednią pracę mózgu?

Redakcja

2016-09-11

brak komentarzy

Ludzki mózg jest złożonym narządem - by właściwie działać potrzebuje licznych substancji wzmacniających dostarczanych w codziennym menu. Witaminy oraz sole mineralne pozytywnie oddziałują na zdolność zapamiętywania, uczenie się oraz funkcje poznawcze. Prawidłowa praca mózgu jest zależna zatem od właściwej diety. Jeśli jest uboga, dobrze zastanowić się o zasileniu jej suplementami diety. Zanim jednak po nie sięgniemy, przekonajmy się, w których składnikach naturalnych szukać tych nieodzownych dla mózgu składników.

Dobra zdolność zapamiętywania z witaminą B

Na pierwszym miejscu w spisie składników, które mają szczególne znacznie dla pracy mózgu są witaminy z grupy B. Pełnią istotną funkcję w przewodzeniu bodźców nerwowych. Oddziałują na zdolności pamięciowe, przeciwdziałają apatii, stanom depresyjnym. Niedobór witamin z grupy B może powodować zespół Korsakowa, długotrwałe zakłócenia pamięci, zaburzenia skupienia się. By wyposażyć ciało w owe witaminy, opłaca się sięgać po produkty mleczne, ziarna zbóż oraz rośliny strączkowe.

Kwas foliowy pozytywny dla mózgu

Kwas foliowy nazywany folacyną. Konieczny dla wszystkich komórek. Posiada go między innymi szpinak, szparagi, brokuły oraz soczewica. Kwas foliowy odgrywa istotną funkcję w syntezie aminokwasów oraz powstawaniu warstwy nerwowej. Polepsza zdolność zapamiętywania. Metabolizm foliowego kwasu jest w ogromnym stopniu zależny od witamin z grupy B. Niedobór tego elementu bywa bardzo groźny dla kobiet w ciąży, może bowiem powodować dotkliwe wady płodu. Jeżeli czujemy się wycieńczeni, chorujemy na bezsenność, łatwo zapominamy oraz często się irytujemy, oznaczać to może deficyt foliowego kwasu. Po tabletki z tym związkiem powinny zatem sięgać nie jedynie panie w ciąży oraz z anemią. 

Deficyt wapnia powoduje bóle głowy

Wapń okazuje się bardzo istotnym elementem mineralnym dla naszego mózgu. Analogicznie jak magnez oraz cynk bierze udział w procesach biochemicznych, które dokonują się w neuronach. Deficyt wapnia sprawia bóle głowy, stany lękowe, stany depresyjne, a więc przypadłości neurologiczne przykładowo parkinsonizm. Mnóstwo wapnia bywa serach żółtych oraz topionych. Zasobny w wapń okazuje się także ser biały, orzechy, soja oraz jarzyny, takie kapusta, szpinak, brukselka.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 175 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie