Jedzenie a zdrowie - te produkty nie przyniosą nic dobrego Twojemu organizmowi

Jedzenie a zdrowie - te produkty nie przyniosą nic dobrego Twojemu organizmowi

Redakcja

2016-09-15

brak komentarzy

Są okeślone produkty, które skutecznie zniweczą Twoje plany dotyczące zbilansowanego odżywiania. Zobacz substancje, które skonsumowane nie przyniosą nic dobrego dla własnego nastroju, kondycji i przede wszystkim... zdrowia!

Nektar z agawy

Nektar z agawy bywa uznawany za zdrowy naturalny środek słodzący, który nie powoduje wzrostu poziomu cukru w krwioobiegu. Natomiast zbyt duża ilość fruktozy z agawy zwiększa niebezpieczeństwo pojawienia się zespołu metabolicznego oraz wahań samopoczucia. Zdrowym zamiennikiem będzie w tym razie pożywny syrop klonowy. Lepiej zamiast niego wybierać herbatki odchudzające.

Szynka sklepowa

Wędliny dostępne w marketach pochodzą zazwyczaj z hodowli, gdzie zwierzęta szpikuje się antybiotykami. W to, co kupujemy wstrzyknięto najprawdopodobniej duże ilości konserwantów, węglowodanów, soli, wypełniaczy oraz azotanów. Te dania mogą wywoływać lub przyczyniać się do zintensyfikowania spadku samopoczucia, migreny, a także opuchnięcia kostek. Jeżeli nie mamy szansy zaopatrywania się w sprawdzonych masarniach, dobrze jak najczęściej sięgać po ryby, które posiadają dużo cech drogocennych.

Słodzone napoje z bąbelkami

Słodzone napoje gazowane oddziałują na intensywne podniesienie poziomu cukru w krwioobiegu, po którym zachodzi jego błyskawiczny spadek. Są to napoje ujemne, które mogą odwodnić ciało. Lepiej sięgać po mineralną wodę niegazowaną, w ostateczności ekologiczne soki z owoców.

Czytaj także: Czy picie wody pomaga schudnąć?

Margaryna

Margaryna pełna jest bezwartościowych składników oraz preparatów konserwujących. To utwardzony olej roślinny. Mimo że mówi się, iż jest bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych, to owe, w trakcie obróbki, zamieniają się w nasycone. Zbyt częste jedzenie margaryny może ingerować w prawidłowy poziom insuliny w krwioobiegu i w nasze zdrowie. W miejsce margaryny lepiej wykonywać klasyczne masło.

Bajgle

Bajgle są przepełnione szkodliwymi cukrami, które niedobrze oddziałują na naszą równowagę energetyczną przez cały dzień. Błyskawiczny zastrzyk siły, który tak samo błyskawicznie wygasa nie przejawia dobrego wpływu na nasze samopoczucie. Lepiej sięgać po naturalne produkty pełnoziarniste, które pozwolą jednakowo rozłożyć siły w ciągu całego dnia.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieZdrowie