Muszki owocówki – sprawdź jak się ich pozbyć

Muszki owocówki – sprawdź jak się ich pozbyć

Redakcja

2017-04-07

brak komentarzy

Sposoby na muszki owocówki sprawdzają się głównie w kuchni, bo to z całą pewnością tam bardzo często można napotkać owe dokuczliwe owady. Muszki owocówki tworzą się znikąd a także od razu kolonizują właściwie absolutnie wszystko, co spotkają na swojej drodze - świeże owoce, jarzyny, otwarte słoiki z dżemem czy kubka z napojem lub piwem. Zobacz, jak usunąć muszki owocówki z kuchni.

Sposoby na muszki owocówki – owocowa pułapka

Włóż do miski pokrojone kawałki owoców lub ich skórki (przykładowo z jabłka). Potem przykryj miskę folią spożywczą a także naciągnij ją, tak żeby nie było jakichkolwiek szczelin. Potem nakłuj folię (wykałaczką lub widelcem) w paru przestrzeniach. W taki środek powstaną dziurki, przez które muszki mogły wlecieć, ale już nie wydostaną się na zewnątrz.

Sposoby na muszki owocówki – płyn do mycia naczyń

Zmieszaj w równych proporcjach wodę, ocet owocowy (lub sok) a także płyn do mycia naczyń. Wlej do słoika a także zostaw na wieczór w diecie. Rano słoik będzie pełen utopionych muszek. Jego zawartość danych swobodnie wylać do toalety.

Sposoby na muszki owocówki – suszarka

Skieruj strumień gorącego powietrza z suszarki w stronę muszek owocówek. Pod jego wpływem owady zwyczajnie się "usmażą".

Sposoby na muszki owocówki – świece aromatyczne

Muszki owocówki nie przyjmują do siebie poszczególnych zapachów, przykładowo mentolowego. Ponieważ do ich usuwania można użyć metolowych olejków czy świec zapachowych.

Sposoby na muszki owocówki – odkurzacz

Muszki owocówki można wciągnąć do odkurzacza. Jednak jest obfite ryzyko, że nie uda się ich wszystkich wyłapać, ponieważ owady błyskawicznie latają.

Sposoby na muszki owocówki – pułapki z sklepu

Jeżeli domowe metody na muszki owocówki zawiodą, w sklepie można nabyć gotowe pułapki z płynem na owe owady, które efektywnie wspomogą uwolnić się od ich z domu. Dodatkowo ogólnodostępne znajdują się profesjonalne lepy na owady latające, spraye a także elektryczne odstraszacze. Przed zakupem zalicza się mimo wszystko upewnić się, czy można je trzymać niedaleko spożywania.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 146 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie