Pierwsze objawy menopauzy

Pierwsze objawy menopauzy

Redakcja

2016-09-06

2 komentarze

Kobiety bardzo często mają menopauzę około 50 roku życia, co poniektóre po 52. roku życia. Mimo wszystko w szczególności burzliwe symptomy menopauzy powstają w okresie między 45. a 55. rokiem życia. Z dokuczliwymi symptomami można walczyć przy udziale HTZ (hormonalnej kuracji zastępczej).

Czy zwroty: przekwitanie, menopauzy i klimakterium oznaczają to samo? WŁaściwie tak, ponieważ w języku powszechnym stosuje się ich wymiennie w odniesieniu do kobiet, które doświadczają odmienne symptomy powiązane ze zmianami na tle hormonalnym, charakterystyczne dla osób dojrzałych. Mimo wszystko „klimakterium" w słowniku lekarskim praktycznie oznacza końcową miesiączkę w życiu kobiety. Panie zwykle nie lubią zwroty „przekwitanie", zdecydowanie bardziej już aprobują „menopauzy", a w szczególności mimo wszystko termin „klimakterium".

Jakie są skutki nadchodzącej menopauzy?

Cykle miesiączkowe skracają się, a potem wydłużają, zazwyczaj robią się niesystematyczne. Krwawienia przebiegają krócej lub długotrwalej niż do tej pory. Etap endokrynny owego okresu sprzyja tworzeniu się i powiększaniu się mięśniaków, przerostowi błony śluzowej macicy. Może to określić lekarz w trakcie ostatnie badania. Spada nasycenie hormonów, co rzutuje źle na różnorodne funkcje żołądka. Występują zakłócenia skupienia się, rozdrażnienie, wrażenie wyczerpania, wyczerpanie libido (ochoty na seks), opuchlizna i bolesność biustu.

Czy to prawda, że menopauza może się zacząć u panie już w wieku 40 lat?

Tak. To nie odbywa się mimo wszystko z dnia  na dzień. Ciągnie się zazwyczaj 5, a bywa, że 10 lat. Kobieta może czuć różnorodne niekomfortowe problemy natury psychologicznej, na przykład zmiany samopoczucia, lecz również ruchowe. Niepewność bardzo często wzbudzają niesystematyczne, skąpe lub dość duże menstruacji. Występuje obawa niepożądanej późnej ciąży. Specjalista może zalecić hormonalną antykoncepcję, która ustabilizuje cykle, lub zaproponować hormonalną kurację zastępczą.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 258 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

aniaszyndler

2016-10-24 23:40:03


ja nie mam już ochoty na seks od dawna... ale nie wiem czy to wynik menopauzy.

ewakubala

2016-09-12 13:52:00


mam już 55 lat i zero śladów menopauzy czy to normalne? prosze serdecznie o odpowiedź

Zdrowie