Piperyna - właściwości o zaskakującym charakterze

Piperyna - właściwości o zaskakującym charakterze

Redakcja

2016-09-03

brak komentarzy

Piperyna pojawiająca się w powierzchni owoców pieprzu jest odpowiedzialna za jego specyficzny ostry smak. Ten organiczny związek dzięki swoim atrybutom leczniczym znalazł wykorzystanie w kuracji otyłości, bielactwa a nawet raka.

Piperyna - cechy zdrowotne oraz wykorzystanie

Piperyna należy do alkaloidów występujących w wierzchniej skórce pieprzu. Można ją także odnaleźć w preparatach diety. Wyciąg umacnia tkankę mięśniową, wspiera metabolizm oraz pobudza efekt zrzucania wagi. Co więcej, piperyna umacnia układ immunologiczny oraz zwiększa wydolność ruchową organizmu.

Środek stosowany od wieków

Okazuje się, że produkt ten od wieków wykorzystywany był jako środek na niestrawność oraz grypę. W kombinacji z cynamonem niweluje silne bóle głowy, także te o podłożu migrenowym. Piperyna dzięki swoim atrybutom terapeutycznym pobudza wytwarzanie soków żołądkowych, trzustkowych oraz jelitowych, a jednocześnie umożliwia metabolizm oraz pobudza apetyt. Wspiera odpowiednie działanie układu trawiennego. To składnik o właściwościach diuretycznych oraz detoksykacyjnych. Eliminuje z ciała negatywne składniki przemiany materii. Piperyna powiększa poziom komórek odpowiedzialnych za kolor cery (melanocytów), wobec tego także zalecana jest ludziom chorym na bielactwo. Substancja ta działa przeciwdepresyjnie. Rozbudza wytwarzanie serotoniny oraz dopaminy wewnątrz organizmu - hormonów, które u użytkowników chorujących na dolegliwość są na dość niskim poziomie.

Suplementy diety zawierające w składzie piperynę okazują się coraz bardziej znane w Polsce. Te obejmujące od 10 do 25 mg substancji kosztują od 20 do 60 zł. Zaleca się i tak mieć na uwadze, że same kapsułki nie przysłużą sie do utraty zbędnych nadprogramowych kilogramów. Suplement diety zaleca się łączyć z odpowiednią dietą oraz aktywnością ruchową.

Piperyna - skutki uboczne


Przyjmowana zgodnie z poleceniami specjalisty lub producenta tabletek odchudzających, nie ma szkodliwych właściwości na rzecz ciała. Przedawkowanie może jednak przyczynić się do zaczerwienienia błony śluzowej układu trawiennego. Nie poleca się również zażywać tabletek paniom w stanie błogosławionym oraz karmiącym piersią.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 137 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie