Skurcze i bóle brzucha w ciąży

Skurcze i bóle brzucha w ciąży

Redakcja

2016-10-02

brak komentarzy

Skurcze a także bóle brzucha w ciąży nie w każdym przypadku dowodzą o niebezpieczeństwie utraty dziecka czy wydania dziecka na świat przed czasem. Należy ich mimo wszystko ignorować, ponieważ nie wiadomo, co jest ich przyczyną. Tylko po spotkaniu z specjalistą a także badaniu ciężarnej da się pozyskać pewną diagnozę. 

Ból brzucha w ciąży

Panie, które są w ciąży po raz pierwszy, posiadają tendencję do wsłuchiwania się w swoje ciało. Nagminnie nie wiedzą, czy ból brzucha jest klasyczny, czy także może zwiastować jakieś kłopoty z ciążą. Zdaniem profesjonalistów aż 90 procent pań doświadcza bóle brzucha w 1 trymestrze ciąży. W praktycznie wszystkich przypadków bywa ból zbliżony do owego, który pojawia się przy miesiączkowaniu. Na pobolewania brzucha w drugim trymestrze panie uskarżają się nieczęsto, z kolei im bliżej terminu wydania dziecka na świat, tym skurcze macicy a także bóle znowu robią się coraz częstsze.

Bóle brzucha w połowie ciąży

W drugim trymestrze ciąży macica się rozbija także powiększa wraz ze wzrostem dziecka. Niemowlak będzie coraz bardziej ruchliwy, wierci się oraz kopie. Kopnięcia owe mogą czasem dla dziewczyny obolałe, ale nie są groźne. Co poniektóre bóle brzucha w tym czasie ciąży wynikają z niedotlenienia mięśnia macicy spowodowanego jej wadliwą budową. Gdy panie posiadają macicę dwurożną lub podwójną, wówczas jej rozciąganie jest utrudnione a także może dojść do przedwczesnego odklejenia się łożyska.

Skurcze przepowiadające

Pracę skurczowa macicy rejestrowana jest już od 20 tygodnia ciąży. Występują wówczas tzw. skurcze Johna Braxtona-Hicksa, od nazwiska angielskiego ginekologa, który opisał je po raz pierwszy w XIX wieku. Początkowo są niesystematyczne także niebolesne, ale dowodzą o przygotowywaniu się mięśnia macicy do wydania dziecka na świat. Określane są czasami nieskoordynowaną czynnością skurczową macicy, tworzą się 1-2 razy na godzinę. Około 38 tygodnia ciąży tworzą się z kolei tak zwane skurcze przepowiadające. Występują one z częstością jednego skurczu na minut, mogą komplikować chodzenie oraz zwyczajne działanie. Im bliżej wydania dziecka na świat, tym bóle przepowiadające są silniejsze.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 154 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie