Właściwości korzenia pietruszki

Właściwości korzenia pietruszki

Redakcja

2016-09-03

1 komentarz

Korzeń pietruszki to warzywo, jakiego cechy odżywcze a także zdrowotne przez wielu okazują się pomijane. Korzeń pietruszki najbardziej słynie jako budulec włoszczyzny, na podstawie którego przygotowuje się wywar do zupy. I zazwyczaj na tym kończy się jego wykorzystanie. Natomiast korzeń pietruszki służy w chorobach układu trawiennego a także wielu innych. Innego zdania znajdują się Rosjanie, którzy przekonują, że pietruszka funkcjonuje jak... narkotyk. Z tego powodu znalazła się na czarnej liście jarzyn w tym kraju.

Korzeń pietruszki jak narkotyk?

Mirystycyna przynosi rezultaty podobne do tych, które tworzą się po zażyciu marihuany - suchość w ustach, euforię, wzmożoną wesołość. Mogą objawić się także halucynacje. W korzeniu pietruszki jest jej niedużo, bo zawartość danych w olejku w korzeniu to jedyne 0,3-0,5 procent, Zdecydowanie dużo więcej mirystycyny można odnaleźć w nasionach chia a także owocach pietruszki, w których zawartość danych w olejku to choćby 5 procent. Z tego powodu szef rosyjskiej federalnej służby Rospotrebnadzor wpisał pietruszkę na listę roślin posiadających w składzie elementy narkotyczne, a jej uprawy okazują się nadzorowane.

Apiol także ma właściwości psychoaktywne a także nie wyłącznie. U kobiet może wywoływać skurcze a także bóle macicy (a u w ciąży przyczynić się do poronienia), oraz spowodować lub wzmagać krwawienia miesięczne, pod wymaganiem podawania wyciągów z owoców pietruszki a także oleju z nasion pietruszki w nazbyt dużych dawkach lub przez znacznie dłuższy moment. Ponieważ nie zaleca się podawać ich paniom w stanie błogosławionym, oraz młodzieży. Olej pietruszkowy znalazł wykorzystanie w diecie a także kosmetyce. Można go używać na zimno do pokarmów lub jako artykuł pielęgnacyjny cery zniszczonej, dojrzałej, trądzikowej, oraz w celu wyeliminowania blizn, rozstępów a także ciemnych plamek.

Korzeń pietruszki w dolegliwościach z trawieniem

Korzeń pietruszki funkcjonuje odkażająco i redukuje zdenerwowanie mięśniowa gładkich jelit a także dróg moczowych, dzięki czemu ma cechy wiatropędne. Dodatkowo pobudza (chociaż w niedużym stopniu) wytwarzanie śliny a także soku żołądkowego, co usprawnia metabolizm a także absorbowanie składników. Ponieważ korzeń pietruszki można używać w dolegliwościach metabolizmu, które objawiają się brakiem głodu, wzdęciami czy bólami talii.

Pietruszka to także jedno z jarzyn rekomendowane w trakcie przewlekłego stanu zapalnego trzustki, w przeciągających się schorzeniach wątroby przy dobrej tolerancji tkanki tłuszczowej, oraz w diecie w dnie moczanowej.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 239 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

joannasobolak

2016-09-12 13:52:53


że co - zjem korzeń pietruszki i odlecę jak po kwasie?? XD

Zdrowie