Właściwości lecznicze czystka

Właściwości lecznicze czystka

Redakcja

2017-07-24

brak komentarzy

Czystek (Cistus) to zioło, któremu okazują się przypisywane wyjątkowe cechy lecznicze. W sieci można odnaleźć plotkę, że czystek - a konkretnie wypijanie herbaty z czystka, którego bazę jest ziele owej rośliny - okazuje się efektywną w walce z wieloma chorobami a także znajduje coraz szersze wykorzystanie w medycynie witalnej. To dzięki obecności polifenoli - silnych przeciwutleniaczy, które posiadają zbawienne znaczenie na zdrowie. Czy czystek naprawdę posiada właściwości zdrowotne a także okazuje się "antidotum" na znaczna część schorzeń, jak przekonują niektórzy?

Czystek - splendor polifenoli

Czystek odznacza się wysoką ilością polifenoli (podobno choćby wyższą aniżeli czerwone wino) - silnych antyoksydantów. Są to elementy, które posiadają cechy antyoksy­dacyjne, tzn. zmniejszają wolne rodniki, które pozwalają się przyczynić do pojawienia się wielu schorzeń, w tym tych nowotworowych. Dodatkowo polifenole zwalczają tworzenie się a także rozwój stanów zapalnych wewnątrz organizmu, oraz umacniają, dodają siły.

Co dużo więcej, ochraniają krwionośne naczynia a także zwalczają utlenianie się "złego" cholesterolu LDL, działając profilaktycznie przeciwko tworzeniu się blaszek miażdżycowych. Polifenole wesprą także działanie układu immunologicznego a także walczą z drobnoustrojami a także grzybami. Oprócz tego oddziałują antyalergicznie, ponieważ zwalczają uwalnianie histaminy.

Czystek - cechy przeciwbakteryjne a także przeciwwirusowe

Z internetu można się dowiedzieć, że "czystek blokuje wzrost popełnionych kategorii wirusów, przykładowo wirusa ptasiej grypy", oraz, że "niszczy wirusy jelitowe a także opryszczki". Do owej pory nie przeprowadzono eksperymentów, które zaświadczałyby cechy przeciwwirusowe czystka. Jednak greccy uczeni wykazali , że olejek eteryczny z liści czystka kreteńskiego ma cech przeciwbakteryjne, również na drobnoustroje Gram-dodatnie a także Gram-ujemne. Jednak były to wyłącznie eksperymenty in vitro.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 194 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie