Wybieraj produkty, które polepszają samopoczucie

Wybieraj produkty, które polepszają samopoczucie

Redakcja

2017-01-05

brak komentarzy

Obecnie w składzie praktycznie wszystkich produktów są dodatki chemiczne niekoniecznie bezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Choć kusząco pachną oraz jeszcze lepiej smakują, mogą wywoływać niestrawności, pokarmowe alergie czy wysypki. Na rynku ogólnodostępne są również całkowicie zdrowe i godne zaufania produkty, które w dodatku napełniają radością! Są one nie tylko pożywne, ale i smaczne. Dzięki obecności witamin oraz minerałów, mają wpływ na nasze zdrowie, a jednocześnie na dobre samopoczucie. 

Włoskie orzechy

Orzechy w ponad połowie budują się ze zdrowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za spadek poziomu złego cholesterolu. To także kopalnia kwasów omega-3, białka i kwasu elagowego, stopującego wytwarzanie się substancji nowotworowych. W ich składzie znajdują się również minerały: fosfor, żelazo, wapń, potas czy cynk. Istotny okazuje się również magnez – życiodajny związek ochraniający przed depresją oraz wahaniami samopoczucia - oraz przeciwutleniacze odpowiedzialne za łagodzenie efektów działania wolnych rodników. Wszystkie te składniki powodują, że posiadamy lepsze dobre samopoczucie oraz dużo więcej witalności.

Jarmuż

Garść jarmużu to bogactwo witamin A, C i K. Jest również świetnym źródłem magnezu i włókna pokarmowego, który korzystnie rzutuje na działanie układu trawiennego. W liściach jarmużu znajdziemy także miedź – związek odpowiada za działanie wielu funkcji, między innymi pracę mózgu czy działanie układu odpornościowego. Jarmuż określa się skarbnicą foliowego kwasu - związku wywołującego wytwarzanie serotoniny. Systematyczne spożycie tego zielonego warzywa pobudza również poziom karotenoidów, które dzięki swoim atrybutom przeciwutleniającym, polepszają humor. 

Ostrygi

Te świeże owoce morza, oprócz tego że są niskokaloryczne, niwelują stany zapalne. Konsumowane systematycznie mają wpływ na prawidłową pracę mięśnia sercowego i układu naczyniowego. W ich składzie jest dużo składników wzmacniających, przykładowo kwasy tłuszczowe omega-3 czy witamina B12. Ostrygi zawierają także cynk – związek, który zwalcza zdenerwowanie oraz rzutuje na samopoczucie i zdolności pamięciowe. Wielu twierdzi, że ostrygi napełniają radością, bo uważane są za silny afrodyzjak.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 156 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDietaKuchnia