Zastosowanie olejku herbacianego

Zastosowanie olejku herbacianego

Redakcja

2016-12-16

brak komentarzy

Olejek z drzewa herbacianego opłaca się mieć domowej apteczce oraz łazience. Co może uczynić poza zostawieniem przyjemnego aromatu? To efektywny naturalny środek odkażający, który działa na drobnoustroje, wirusy oraz grzyby. Poniżej przykłady jego stosowania.

Precz z grzybem

Ostatnie badania potwierdzają, że to naturalny artykuł przeciwgrzybiczy – skuteczność maści obejmującej olejek z drzewa herbacianego na grzybicę płytki paznokci to ok. 80 proc. Można przekonać na własnej skórze się o tym, nasączając olejem wacik oraz nanosząc go na chory paznokieć.

Środek czyszczący

Olejek z drzewa herbacianego doskonale sprawdza się jako artykuł czyszczący - zostawia unikatowy aromat, a nie drażni oczu, skóry oraz dróg odechowych jak chemiczne preparaty. Doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni łazienki.

Trądzik

Herbaciany olejek to także silna broń w bitwie ze zmianami trądzikowymi. Może okazać się tak samo efektywny jak nadtlenek benzoilu w oczyszczaniu cery z mankamentów. Jeżeli mamy zbyt wrażliwą cerę, by przyjmować czysty herbaciany olejek, dobrze bezpośrednio przed użyciem rozwodnić go wodą. Nie musimy go zmywać.

Pogromca wszy

Jak pozbyć się sprawnie wszy oraz gnid? Analizy wykonane we Włoszech udowodniły, że herbaciany olejek zabija 100 procent wesz w ciągu pół godziny, a ich jaja w 5 dni. Opłaca się również myć skroń szamponem zawierającym olejek jako artykuł profilaktyczny.

Kurzajki

Kurzajki są uciążliwe – znaczna część co prawda znika sam z siebie, ale może to przebiegać całymi miesiącami. By prędzej dać sobie radę z tym problemem, badacze wskazują prostą metodę: bezpośrednio przed pójściem spać trzeba zaaplikować trochę herbacianego olejku na kurzajkę oraz pokryć miejsce skórką od banana. Skórkę zabezpieczamy bandażem lub plastrem i taki "opatrunek" ściągamy po wstaniu z łóżka. Okłady zaleca się dokładać przez 21 dni, aż kurzajka ulotni się w całości.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 174 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie