Zdrowy tryb życia nie przynosi efektów? Oto 5 najczęściej popełnianych grzechów

Zdrowy tryb życia nie przynosi efektów? Oto 5 najczęściej popełnianych grzechów

Redakcja

2016-12-29

brak komentarzy

Chcesz skierować swój styl życia na zdrowy kurs? Pragniesz żywić się zdrowo, systematycznie ćwiczyć, a przy okazji zgubić kilka nadprogramowych kilogramów? Niby wiesz, na czym polega walka z kilogramami, a i tak robisz błędy po drodze? Poznaj 5 najgorszych wrogów, którzy utrudniają osiągnięcie celu.

Wymęczasz ciało

Kupiłaś karnet open do klubu fitness i biegniesz tam codziennie po opuszczeniu biura. W domu rozwijasz matę do ćwiczeń i wykonujesz program treningowy razem z Ewą Chodakowską? Na wszelkie przekąski patrzysz z nutą pogardy? Podziwiamy zaangażowanie, lecz nie tędy droga. Fizyczne przemęczanie ciała nie skraca Ci drogi do wymarzonej figury. Co gorsza, w ten sposób możemy przyczynić się do przetrenowania bądź w gorszym przypadku - kontuzji. Na początku, wystarczy trening 3 razy w przeciągu tygodnia - rekomendują eksperci z portalu Lepszy Trener.

Trenujesz jedynie „brzuszki”

Chcesz zgubić kilka centymetrów w pasie i pozbyć się nieestetycznych „boczków”, wobec tego ćwiczysz tylko brzuszki. Jednak, aby wyeliminować „oponkę” nie możesz trenować tylko tkanki mięśniowej brzucha. Zapewnij sobie całościowy trening, który jednakowo będzie wyszczuplał Twoje ciało. Nie zapominaj, że takie same ćwiczenia przez kilka tygodni mogą CIę tylko zirytować, szczególnie przy braku rezultatów. Stosujesz głodówkę Głodzenie się nie rozwiązuje wszystkich problemów. Żyjąc na stereotypowym liściu sałaty początkowo owszem schudniesz, ale zaraz ten efekt się zastopuje. Wtedy ciało zacznie czerpać energię ze zgromadzonych substancji odżywczych. W efekcie Twoja utracona waga powróci, a Ty zaprowadzisz chaos do swojego ciała.

Okłamujesz sama siebie

Niby jesteś na diecie, ale jak nie naszykujesz obiadu to pracy to wchodzisz do baru fast food. Wprowadzasz też cheat-day zdecydowanie częściej aniżeli powinnaś. Nie tędy droga! Jeżeli spodziewasz się prawdziwych rezultatów, powinnaś zadbać o to, by wyeliminować z diety bezwartościowe zakąski i odstawić je raz na zawsze. Sądzisz, że ból to dobry znak Wszystkie cytaty zachęcające do pracy, cudowne metody na odchudzanie i katorżnicze ćwiczenia przez siedem dni w tygodniu nie powinny być traktowane przez Ciebie w stu procentach serio. Nie katuj swojego ciała, nie zapominaj o relaksie, niech Twój posiłek będzie obfitszy aniżeli liść sałaty - a wtedy trening będzie dużą przyjemnością.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 180 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie